SK SLAVIA PRAHA

Souhrn sezóny 2001/2002

Sportovní sezónu roku 2002 je nutné z naší strany zhodnotit za prvé z pohledu výkonnosti našeho družstva mužů a jeho výsledků v nejvyšší české soutěži I. lize a za druhé z pohledu sportovních výsledků naší mládežnické a žákovské kategorie.

Při hodnocení výsledků družstva mužů a jejich umístění v I. lize ročníku 2001 – 2002 je nutné konstatovat, že tato sezóna byla bohužel stejná jako předchozí. Prakticky totožné umístění našeho družstva po dlouhodobé části této soutěže, která se hraje systémem odvetných utkání doma a na cizím hřišti i jednotlivé výsledky při závěrečných turnajích hraných systémem čtyř turnajů u jednotlivých účastníků finálové čtyřky, nás opět odkázaly na konečné čtvrté místo v mistrovství České republiky pro rok 2002. Zbyla na nás tedy opět “bramborová“ medaile, tedy medaile, kterou všichni sportovci nemají vůbec v oblibě. Je skutečně podle mého názoru jednou z hlavních otázek pro trenéra Mgr. Václava Truhláře, který převzal kompletní odpovědnost za družstvo pro novou sezónu ročníku 2002 – 2003, proč družstvo, které ve svém středu má české reprezentanty umísťující se v anketách o nejlepší hráče České republiky na předních místech ( Radek Brusák, Tomáš Petr, Jan Zikmund ), nedokáže jako družstvo vybojovat pro SK Slávia Praha umístění v I. lize na nejvyšších příčkách této soutěže.

Myslím, že hodnocení našich mládežnických a žákovských kategorií může být vedeno v optimističtějším duchu. Nejlépe se samozřejmě hodnotí vítězství našeho žákovského družstva v Přeboru ČR, kde naši žáci jasně prokázali svoji převahu v této kategorii. Pohled na závěrečnou tabulku je nejen dobrý z pohledu celkového vítězství, ale i z toho pohledu, že naši hráči dokázali nastřílet nejvíce branek a naopak i nejméně obdržet. Radost z tohoto výsledku je o to větší, že se jedná o kategorii hráčů, kteří by měli v budoucnosti doplnit naše dorostenecké družstvo a družstvo mužů. Radost z výsledku tohoto družstva nám bohužel kazí skutečnost že ten, který se o tento výsledek nejvíce zasloužil trenér p. Jaroslav Kuchař se tohoto nedočkal. K našemu hlubokému zármutku zemřel těsně před závěrečným turnajem, na kterém jeho svěřenci jakoby završili jeho dlouholetou úspěšnou trenérskou činnost. Věříme, že všichni ti, kteří Jardu Kuchaře znali ať již jako dlouholetého plavce, vynikajícího pólistu a trenéra mládeže, ale především jako skutečně velice dobrého člověka s námi si ještě jednou při četbě těchto řádek na něj vzpomenou. Není to skutečně jen fráze když napíšu, že nám všem bude moc a ještě dlouho chybět.

Stejně tak jako v loňském roce bych se chtěl také krátce zmínit o našem družstvu kategorie masters. Účast na turnaji v květnu v Offenbachu je již tradicí. Příprava všech hráčů, kteří více či mně pravidelně chodí trénovat v loňském roce neměla sice jednoznačný vrchol, ale nový cíl - mistrovství Evropy masters, které se uskuteční v roce 2003 ve Slovinsku, je dostatečně silným motivem pro další sportovní činnost hráčů, kteří našemu sportu věnovali někdy i několik desetiletí.

Při jakýchkoliv hodnocení našich výsledků nelze samozřejmě zapomenou na práci našich trenérů. Některé jsem již výše jmenovat jako Mgr.Václava Truhláře a J.Kuchaře, nemohu však vynechat další. Miloš Barták působí jako trenér v našem klubu prakticky od samého založení oddílu vodního póla při SK Slávia Praha ať již jako dlouholetý trenér našeho družstva mužů či posléze jako neméně úspěšný trenér našeho dorosteneckého družstva. Martin Musil, bývalý vynikající hráč a opora našeho družstva, jako trenér družstva mužů. Miroslav Blažek také výborný dlouholetý hráč našeho družstva, který převzal naše žákovské družstvo před koncem soutěže ale i další trenéři, kteří pomáhají našim hlavně mládežnickým družstvům – pp. M.Tauchman, L.Severa, J.Váňa.

 

I.liga muži - Dlouhodobá část

 Spolchemie Ústí n.Labem 20 17 1 2 209 : 115 35 bodů
 Fezko Strakonice 20 12 2 6 244 : 140 26 bodů
 KVP Přerov 20 11 1 8 187 : 174 23 bodů
 SK Slavia Praha 20 8 4 8 174 : 182 20 bodů
 UP Olomouc 20 3 1 16 119 : 214 7 bodů
 Slavia Hradec Králové 20 2 1 17 105 : 237 5 bodů

 I.liga muži - Finálová část

 Spolchemie Ústí n.Labem 12 9 0 3 115 : 81 21 bodů
 Fezko Strakonice 12 9 0 3 133 : 81 20 bodů
 KVP Přerov 12 3 1 8   77 : 123   8 bodů
 SKS Praha 12 2 1 9  75 : 115   5 bodů

 I.liga dorostenci

1. Spolchemie Ústí nad Labem
2. Slavia Hradec Králové
3. TJ Tábor
4.-6. KVP Přerov
4.-6. SKS Praha
4.-6. UP Olomouc

 Přebor ČR žáků

 1.  SK Slavia Praha 8 7 1   68 : 17  14 bodů
 2.  TJ Tábor 8 6 2   55 : 35  12 bodů
 3.  Slavia Hradec Králové 8 3 5   47 : 54  6 bodů
 4.  Kometa Brno 8 2 6   39 : 62  4 body
 5.  Fezko Strakonice 8 2 6   33 : 74  4 body

 Pohár ČSVP mladších žáků

1. Fezko strakonice
2. SK Děčín
3. Spolchemie Ústí nad Labem
4. TJ Tábor
5. Kometa Brno
6. SKS Praha

 

 

 

 

 

 

 

 

Sponzoři

p10 logo           logo-pre-rgb           praha          Logo Drapa