SK SLAVIA PRAHA

Aktuálně muži 2015/2016

20.6.2016 Titul MISTRŮ REPUBLIKY!!!!

O tomto víkendu se našim mužům podařilo to, o co celou sezónu usilovali a to vyhrát I.ligu mužů.
V posledním finálovém turnaji, který se konal v Přerově, jako první zdolali po velmi vyrovnaném začátku Kometu Brno 12:8. Byl to zápas o vše a naši muži zabojovali a nepřipustili v závěru zápasu žádné drama.
V druhém utkání sice v první polovině dali týmu Strakonic naději na dobrý výsledek, ale v druhé polovině zabrali a zápas s přehledem vyhráli.
Díky sobotnímu večernímu zápasu Komety Brno s KVP Přerov, který prohráli, nastupovali hráči Přerova do nedělního rozhodujícího zápasu proti Slávii velmi frustrováni (již nemohli získat titul) a to se projevilo na jejich hře.
Díky tomu měli naši muži k titulu cestu otevřenou a sezónu zakončili výsledkem 20:4.
Gratulujeme našim mužům k vytouženému zlatu a musíme zároveň poděkovat našim soupeřům za supr a velmi vyrovnané zápasy díky nimž byl letošní ročník I. ligy mužů velmi napínavý až do konce.

5

4

6

5.4.2016 Poslední zápasy základní části

O tomto víkendu naši muži odehráli poslední dvě kola základní části I. ligy mužů. V sobotu se utkali s týmem AJ Strakonice. Proti Strakonicím podali další ze svých tragických výkonů a odjeli s debaklem 20:14.
V neděli večer naši muži jeli k dalšímu zápasu do Plzně. Odtud si nakonec přivezli po hladkém průběhu zápasu vítězství 15:8.
Tím mají naši muži jako první tým odehrané všechny zápasy základní části. V nadcházejících dvou kolech již naši muži nehrají. Již v tuto chvíli je jasné, že naši muži skončili po základní části třetí a budou hostit druhý finálový turnaj.

Věříme, že naši muži ve finále zaberou a předvedou lepší výsledky než v základní části.

17.2.2016 moravské kolo I. ligy mužů

O tomto víkendu naši muži vyrazili k dalším kolům I. ligy mužů. V prvním zápase nastoupili proti KVP Přerov, který před letošní sezónou posílil o tři hráče z jiných klubů a průběžně vede tabulku ligy. Do zápasu vstoupili naši muži trochu rozpačitě a během prvních tří minut prohrávali 3:0. Poté se, ale vzchopili a začali více plavat a bojovat na centru a po dvou proměněných přesilovkách tak skončila 1 čtvrtina 3:2 pro Přerov. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná a tak i polovině zápasu byl stav vyrovnaný 6:6. V druhé polovině zápasu sice Přerov začal ztrácet fyzicky, ale díky domácímu prostředí a mělčímu bazénu, kde se dá odrážet ode dna, se jim podařilo získat brankový náskok, na který naši muži již nezvládli zareagovat a díky tomu nakonec prohráli 10:8.

Ke druhému naši muži nastoupili proti poslednímu týmu tabulky UP Olomouci. Tento zápas byl spíše tréninkový a v poklidném herním tempu naši muži vyhráli 21:2.

SKS Praha x KVP Přerov 10:8 (2:3,4:3,1:2,1:2)
SKS Praha x UP Olomouc 21:2 (5:0,5:0,5:2,6:0)

3.2.2016 páté a šesté kolo mužské ligy

Po vánoční pauze se opět rozběhla 1. liga mužů.

V sobotu naši muži v napínavém zápase plném nepřesností porazili Kometu Brno 7:6. Zápas byl velmi vyrovnaný a na obou stranách Excelovali brankáři.

V nedělním zápase naši muži hostili Hradec Králové. Hradec přijel s omlazeným týmem a i proto naši muži neměli se soupeřem moc starostí. Po vlažném začátku, kdy se nemohli brankově chytit, se v druhé půli do toho konečně opřeli a v poklidu zápas vyhráli.
SKS Praha x Hradec Králové 11:3

15.12.2015 třetí a čtvrté kolo mužské ligy

O tomto víkendu tým vodních pólistů SK Slavia Praha vybojoval první body do tabulky 1. ligy vodního póla mužů. V sobotním zápase hostili Slávisté loňského mistra ze Strakonic. Domácí se rychle již po minutě hry ujali vedení a postupně navyšovali svůj náskok. Strakoničtí pólisté sice bojovali, ale slávistická obrana byla neprostupná. Slávisté oslabeného loňského mistra v poklidu porazili 14 : 5.

Do nedělního zápasu nastupovali muži SK Slavia Praha proti nováčkovi v soutěži, týmu KVP Plzeň. Domácí nechtěli nic podcenit, a proto se do zápasu pustili velmi zostra a hned z prvního útoku dali branku. Plzni se sice následně podařilo z protiútoku srovnat, ale tím úspěšný útok Plzeňských skončil. Následují dvě čtvrtiny, díky své dobré obraně, dávali branky jen domácí a do poslední čtvrtiny šli Slávisté s vedením o velký brankový rozdíl 10 ku 2. V poslední čtvrtině již domácí nechávali dohrávat hlavně svoji střídačku. Konečný výsledek byl nakonec 13 : 5 pro domácí SK Slavia Praha.

Kapitán domácího celku Jiří Šimek nám k zápasům řekl: „Tyto dva zápasy pro nás byly prověrkou a přípravou na těžší soupeře, kteří na nás čekají po vánoční přestávce. Musíme zapracovat na útočné fázi, v té máme ještě velké rezervy. Ale věříme si a letos máme ambice nejvyšší.“

SK Slavia Praha versus AJ Strakonice - 14:5 (4:1, 2:2, 4:2, 4:0)
SK Slavia Praha versus KVP Plzeň - 13:5 (4:2, 2:0, 4:0, 3:3)

10556988 1062497523800534 7636515782636365439 o

Vice fotek ve fotogalerii

24.11.2015 První kolo mužské ligy
Tuto neděli odehráli naši muži první kolo mužské ligy. K prvnímu zápasu vyrazili k loňskému vicemistru Kometě Brnu. Bohužel tým jel jen v 10 lidech, protože ostatní hráči se omluvili.

Do poloviny zápasu naši muži hráli s Kometou vyrovnaný zápas 5:5. Od půle již však lépe fungoval útok Kometě, která se rozjela a našim mužům už se ji nepodařilo zastavit. Rozhodně podnětem pro zlepšení do budoucích zápasů jsou přesilové hry. V tomto zápase naši muži proměnili jednu z deseti. A i díky tomu nakonec prohráli.

SKS Praha x Kometa Brno 11:16

Sestava: Šustr, Vycpálek, Blažek, Šimek J., Petráš, Boháč, Lundák, Jirota, Jedlička, Váňa – Trenér Musil

10.11.2015 Finále poháru ČSVP mužů

O tomto víkendu se odehrálo finále Poháru ČSVP mužů v pražském Podolí. Naši muži si v základní části hravě poradili s postupem, ale nyní na ně čekali již těžší soupeři.

V prvním zápase narazili na německý klub SGW Dresden. Zápas se jim podařilo rozehrát velmi dobře a naši muži si získali několika brankový náskok. Bohužel ve třetí čtvrtině naši přestali úplně hrát a soupeř je dotáhl. Naštěstí se v poslední čtvrtině vzpamatovali a dotáhli zápas k vítěznému konci.

Druhý zápas odehráli proti týmu AstenJohnson Strakonice, který přijel s hodně omlazeným kádrem. Naši muži si pohlídali zápas a nechali hrát také mladší a v poklidném tempu zvítězili.

Díky dvou výhrám se o prvenství v poháru naši muži utkali s týmem Stepp Praha, kterému chtěli oplatit porážku z minulého ročníku.
Začátek zápasu se našim mužům moc nepovedl a nechal si Stepp odskočit na rozdíl 3 branek. Díky bojovnosti a dravosti našich hráčů se jim podařilo srovnat ke konci poslední čtvrtiny na 6:6. Bohužel těsně před koncem se podařilo Steppu dát sedmý gól a našim mužům už se nepodařilo prolomit jejich obranu a srovnat.

Našim mužům děkujeme za bojovnost a výkon a gratulujeme k hezkému druhému místu.

Zároveň gratulujeme Steppu Praha k těžce a vybojovanému vítězství.

DSF9690-24-c-3x2-u-zps 3989x2659 DSF9681-24-3x2-u-zps 4256x2848

6.10.2015 O tomto víkendu začala nová sezóna pro naše muže.

Muži odehráli o tomto víkendu tři zápasy na Strakonickém bazénu v rámci prvního kola Českého Poháru. I přes neúčast některých opor týmu naši muži nezaváhali a vyhráli všechny tři zápasy. Díky tomu postupují do finále poháru.

SKS Praha - Hradec Králové 13 : 7
SKS Praha - KVP Plzeň 14 : 6
SKS Praha - AJ Strakonice 8 : 6