SK SLAVIA PRAHA

Souhrn sezóny 1999/2000

Uplynulou sezónu z pohledu našeho klubu lze hodnotit jako dobrou, nikoliv však s absolutní spokojeností. Toto tvrzení vychází ze skutečnosti, že družstvu mužů se nepodařilo obhájit pozici druhého nejlepšího týmu České republiky. Došlo k tomu, k čemu jednou muselo dojít a sice ke generační výměně hráčů. Družstvo mužů se po celou sezónu potýkalo s nevyrovnanými výkony a tak celkově až páté místo v I. lize 1999 / 2000 nelze hodnotit s ohledem na umístění v předcházejících ročnících této soutěže jako úspěch. Kladem však zůstává, že tuto soutěž začali pravidelně hrát ještě v nedávné době dorostenci a věříme, že tito hráči budou zárukou toho, že se naše družstvo v příštím ročníku opět vrátí na své tradiční umístění ve špičce českého vodního póla. Po skončení tohoto ročníku došlo i k výměně na trenérském postu, kdy dlouholetého a úspěšného trenéra Karla Poláčka nahradil bývalý vynikající hráč Martin Musil. Pravděpodobně si K.Poláček ukončení své trenérské činnosti představoval lépe, ale věřme, že M.Musil bude minimálně stejně tak úspěšný na trenérské “lavičce“ jako byl přímo ve vodě. Každopádně K.Poláčkovi patří velká zásluha na tom, že Slávia byla a věřme že opět bude v České špičce mužského vodního póla.

Družstvo dorostu SK Slávia Praha víceméně obhájilo svoji pozici z uplynulé sezóny a umístění na čtvrtém místě odpovídá úrovni našeho družstva, které jako jediné ze špičky dorosteneckých družstev není zahrnuto do zvýšené péče Českého svazu vodního póla. Trenéry tohoto družstva jsou pánové Miloš Barták a Jiří Hampl. Stejní trenéři jsou také odpovědní za naše družstvo mladšího dorostu, které dosáhlo ve finálovém turnaji o Pohár ČSVP výborného druhého místa.

Velkou radost nám v minulé sezóně udělali naši žáci. Obě družstva jak starší tak i mladší patří ke špičce svých věkových kategorií. Tato skutečnost je samozřejmě radostná, protože právě tito hráči nám zaručují, že v příštích letech bude úroveň vodního póla v našem klubu minimálně na stejně dobré úrovni jako dosud. Velké poděkování proto patří všem trenérům, kteří se této věkové kategorii věnují. Trenéry těchto družstev jsou pánové Jaroslav Kuchař, Jiří Váňa a Ladislav Štefan

V celkovém přehledu výsledků našeho klubu bychom neměli zapomenout na naše seniorské družstvo, které se pravidelně zúčastňuje soutěží své věkové kategorie. Výsledky turnajů v Offenbachu / Německo, Ústí n.L. i Děčíně jsou důkazem toho, že naši hráči se svému sportu věnují se stejným zápalem jako v dřívějších letech.

Veškeré aktivity našeho klubu by nebyly možné bez ekonomického zajištění našeho klubu. Na tomto místě je nutné vyzdvihnout přínos našeho tradičního partnera a sponzora firmě SUBTERRA Praha. Svými příspěvky na činnost našeho klubu přispěli také SK Slávia Praha, Český svaz vodního póla i PTÚ Praha. I těmto subjektům je samozřejmě nutné poděkovat a současně věřit, že i v dalších letech se budou podílet na zabezpečení chodu našeho klubu.

Výsledky :

 I.liga muži
1. Spolchemie Ústí n.L. 35 bodů
2. Fezko Strakonice 23 bodů
3. KVP Přerov 22 bodů
5. SK Slávia Praha 16 bodů
 
I.liga dorostenci
1. Spolchemie Ústí n.L. 26 bodů
2. TJ Tábor 24 bodů
3. Slávia Hr. Králové 20 bodů
4. SK Slávia Praha 18 bodů
 
Pohár ČSVP ml. dorostu – finálový turnaj
1. TJ Tábor 8 bodů
2. SK Slávia Praha 6 bodů
3. Slávia Hr. Králové 6 bodů
 
Přebor ČR žáků – finálový turnaj
1. TJ Tábor 10 bodů
2. Kometa Brno 9 bodů
3. SK Slávia Praha 3 body
 
Pohár ČSVP ml. žáků
1.
SK Slávia Praha
8
bodů
2.
TJ Tábor
6
bodů
3.
Slávia Hr. Králové
6
bodů

 

Sponzoři

p10 logo           logo-pre-rgb           praha          Logo Drapa