SK SLAVIA PRAHA

Aktuálně muži

12.10.2014 Muži o tomto víkendu zahájili novou sezónu 1. kolem Poháru ČSVP.

Náš A-tým se o tomto víkendu 11. -12. 10. 2014 utkal na bazéně v Děčíně v 1. kole poháru ČSVP s týmy KVS Plzeň, Stepp Praha, Fezko Strakonice a SK Děčín.

Naši muži vyrazili do Děčína v okleštěné sestavě bez třech hráčů základní sestavy. Nicméně podali uspokojující výkon a postupují z první pozice do finále Poháru ČSVP.

Naši muži se nezalekli soupeře, který nastupuje v 2. východoněmecké lize a hned v začátku utkáním se chopili vedení. Průběh prvních dvou čtvrtin byl totožný a o polovině zápasu naši muži vedli 8:4. V třetí čtvrtině naši muži začali dělat chyby v obraně a tak se náskok nezvětšoval, nýbrž zachoval. Do poslední čtvrtiny naši nastupovali s čtyřbrankovým náskokem. Stepp Praha pohotově změnil taktiku a naši muži neuměli zareagovat. Díky tomu došlo ke dramatické koncovce, z které vyšli nakonec vítězně naši muži a to konečným výsledkem 13:12.

 

O tomto víkendu jsme se přesvědčili, že jako v loňské sezóně se můžeme spolehnout na oba naše golmany, kteří v bráně přímo čarují. A je vidět, že náš tým je schopen hrát i bez opor týmu, které se nemohli poháru zúčastnit.

Do finále spolu s SKS Praha postupuje Stepp Praha a z druhé skupiny KVP Přerov a Kometa Brno.

Finále poháru ČSVP se bude hrát o víkendu 8. -9. 11. 2014 v Praze Podolí.

 

13.9.2014 Muži začali trénovat na novou sezónu 2014/2015.

Mužský tým se začal připravovat na novou sezónu v které by rád navázal na loňské úspěchy. Nebude to mít lehké, ale věříme, že se s tím naš A-tým vypořádá.

 

14.6.2014  JSME MISTŘI !!!!!!!!

Muži poprvé vybojovali mistrovský titul v nejvyšší české soutěži!
Po dvou výhrách na domácím bazéně v Edenu jim dnes stačilo uhrát jediný bod ve dvou odvetných utkáních ve Strakonicích. A to se povedlo hned v prvním zápase!

Po dramatickém průběhu a velkém boji v poslední čtvrtině Slávisté uhájili remízu 12:12 a pověsili si tak na krk zlaté medaile, což se mužstvu Slavie povedlo naposledy v roce 1962, ještě v československé lize.

Gratulujeme!!!

 

1.6.2014 Slávisté první dvě finálová utkání zvládli !!

V sobotu se odehrála první dvě utkání 1. ligy mužů. Slávisté v Edenu přivítali obhájce trofeje Fezko Strakonice. Do prvního utkání nastoupili domácí v sestavě: Šustr- Boháč, Blažek, Šimek J., Vejmelka, Los, Lundák, Váňa, Brusák, Jedlička, Jirota, Zikmund, Šimek O.

První gól padl po dvou minutách hry, kdy se za hosty trefil Jiří Volák. Na to reagoval kapitán sešívaných Šimek, který zakončoval přesilovou hru z křídla - 1:1. Po minutě dal o sobě znovu vědět strakonický Volák, jenž zakončil pohlednou střelou k tyči 1:2. Vyrovnat výsledek se povedlo Janu Zikmundovi 2:2.
Na začátku druhé čtvrtky se prosadil druhý ze sourozenců Volákových Aleš, Sešívaní však dokázali držet krok s obhájcem, když na 3:3 opět vyrovnával Zikmund. Tři minutý poté poslal poprvé do vedení domácí Váňa 4:3. Tím se ovšem Pražané trochu uchlácholili a na konci druhé čtvrtiny dostali dva góly od Poláčka a Janečka. V polovině utkání tak byl stav 4:5.

Trenér Musil tak musel o přestávce svým svěřencům promluvit hodně do duše, což ale mělo parádní efekt. Třetí čtvrtinu Slávisté jednoznačně vyhráli 4:0, góly vsítili Brusák, Šimek J., Zikmund a Los.
Velký obrat dokonali Pražané na začátku poslední čtvrtky, kdy se trefil opět kapitán týmu Šimek J. a upravil tak stav utkání na 9:5. Bohužel to byla poslední trefa domácích. Poté se Slávisté soustředili na obranu, ale dostávali se i do přečíslení. Nabízené šance se jim nicméně nedařilo proměnit a tak hosté ze Strakonic trestali a po trefách Fügnera a bratrů Voláků se dotáhli na rozdíl jediné branky 9:8. Vyrovnání už ale naši hráči nepřipustili, a v prvním letošním finále tak těsně zvítězili 9:8.

SK Slavia Praha – Fezko Strakonice
9:8 (2:2/2:3/4:0/1:3)

Do druhého utkání provedl trenér Pražanů jedinou změnu a místo Blažka nasadil zkušenějšího Kupce. Druhé utkání začali naši kluci velice dobře kdy po brankách Zikmunda a Lundáka vedli 2:0. Hosté ovšem nechtěli odjet s prázdnou a tak za záda dobře chytajícího Šustra propasírovali dvě střely. Trefili se Fügner a Poláček a první čtvrtka tak skončila stejným poměrem, jako v ranním zápase – 2:2.
Od druhé čtvrtiny však docházely Fezku síly, čehož Slávisté využili a kontrolovali průběh utkání. Po brankách Brusáka a Kupce svítilo na tabuli 4:2. Pak sice hostující Fügner vsítil svůj druhý gól utkání, ale za pár minut reagoval taktéž svou druhou trefou domácí útočník Lundák, a vrátil tak Slavii dvougólový náskok. V polovině utkání byl stav 5:3.

Ve třetí čtvrtině se hra ve vršovickém bazénu začala mírně přiostřovat. Z napjaté atmosféry nicméně Červenobílí dokázali vytěžit tři góly, jmenovitě se trefili Brusák, Jirota a Lundák, který završil hattrick. Za hosty se trefil pouze Kocour a Slávisté tak odskočili na rozdíl čtyř branek.
I závěrečná čtvrtina utkání byla nervózní a rozkouskovaná. Nejprve byla příčinou nefunkčnost časomíry, a když se tento problém vyřešil, tak se do sebe hráči pustili s takovou vervou, že se spíše vylučovalo, než hrálo. I tak se Sešívání třikrát prosadili góly Lundáka, Jiřího Šimka a druhého třígólového střelce Brusáka. Za hosty snižovali jen Kocour a Javůrek, což na rozjetou Slavii nestačilo, a domácí tak i z druhého utkání brali plný počet bodů za výhru 11:6.

SK Slavia Praha – Fezko Strakonice
11:6 (2:2/3:1/3:1/3:2)

Finálová série pokračuje za dva týdny ve Strakonicích. Slávistům stačí získat jediný bod ze dvou zápasů, nicméně to zdaleka nebude lehký úkol. Za stejné situace odjížděli Pražané do Strakonic i loni, ale výhodu nevyužili a nakonec se museli spokojit se stříbrem. Mají tedy obhájcům titulu co vracet. Navíc, jak uvedl bývalý hráč Fezka a dnes opora Slavie Jan Zikmund: „Ve Strakonicích je to vždycky složité, tam bolí každý gól!“.

Držte tedy mužům palce ve finále! Loni jim přijela do Strakonic fandit početná skupinka fanoušků, kterou neodradil ani neustávájící déšť a zima. Podpoříte Slávisty ve venkovním prostředí i letos??

21.5.2014

První dva zápasy finále 1. ligy mužů se odehrají na venkovním bazénu Slavie v sobotu 31.5.2014 v 10:00 a 18:00.
Přijďte podpořit naše muže a pomoci jim k vítězství.
 
18.5.2014

Slávisté opět ve FINÁLE!
Slávisté včera jeli na odvetné zápasy proti Kometě Brno. Po prvních bojích, které se odehrály před 14 dny v Praze měla Slavia na svém kontě dvě výhry a to o jeden a o pět gólů. V postupové matematice to tedy znamenalo že i remíza v prvním zápase by je posouvala do finále. V případě prohry by se odehrál druhý zápas a rozhodoval by výsledek druhého zápasu (kdyby oba zápasy vyhrála Kometa, tak rozhodují góly). K zápisům ze zápasu se naše redakce bohužel nedostala, tak vám přinášíme jen konečný výsledek 9:12 pro Slavii. Slávisté se ve finále opět postaví obhájci ze Strakonic. První zápasy se odehrají za 14 dní (31.5-1.6). Tímto vás srdečně zveme do Edenu.

1.5.2014

Slávisté na prvního Máje porážku nepoznali.
Na plavecký stadion Podolí zavítala Brněnská Kometa, která měla v úmyslu probojovat se do finále mužské ligy. V cestě za tímto snem jí ovšem stála Slavia Praha, jenž má dlouhodobě jeden cíl a tím je titul. První zápas začal v 10:00 a na hráčích byl vidět trochu nervózní začátek. Až po 2 minutách první čtvrtiny se prosadili hosté. Na centr dostal výzvu hráč s číslem 4. Holeš a ten nepohrdnul. Následovala však blesková odpověď od domácích když 40 vteřin na to vyrovnával Ondřej Lundák. Výsledek na sešívanou stranu poté strhnul Los nádhernou střelou na dlouhou tyč 2:1. Druhá čtvrtina začala tak, že ke střele natáhl Horník z Komety a podařilo se mu opět vyrovnat. Ke konci čtvrtky se za domácí prosadil Los a Brusák a zápas vypadal pro domácí dobře. I 3.čtvrtina byla spíš o tom, kdo spálí větší tutovku a tak až po 4 minutách se prosazoval hostující Böhm 4:3. Jako by domácí potřebovali takovouto facku a po necelých 30s se prosadil Oldřich Kupec 5:3. Čtyři sekundy před koncem 3.čtvrtiny se hosté přiblížili na rozdíl jediné branky 5:4. Poslední čtvrtina byla tedy opět velmi napínavá. V 6.minutě srovnával na 5:5 Drössler a domácí museli zabrat. To se podařilo až Lundákovi, který prostřelil minutu před koncem vše co mu stálo v cestě na 6:5. Výsledek už se nezměnil a domácí první zápas zvládli.
Sestava Slavie: Šustr-Kupec, Blažek, Šimek J., Podhrazský, Los, Lundák, Váňa, Brusák, Jirota, Boháč, Zikmund, Šimek O.

Do druhého utkání provedl trenér Musil jednu změnu. Vyměnil nevýrazného Boháče za Vejmelku. Nicméně hosté si asi měli mezi zápasy co říct, a tak do druhého utkání vlétli po hlavě. Po brankách Račocha a Snášila vedli 0:2. Domácí se probrali celkem rychle a po faulu na Šimka J. se házel pokutový hod. K němu si stoupl Brusák a s ledovým klidem snižoval na 1:2. Minutu po něm se prosadil Los a ¼ skončila za stavu 2:2. Druhá čtvrtina toho moc nenabídla a tak až na jediný gól Jiroty není moc co zmínit, tedy 3:2. To se ovšem nedá říct o 3.čtvrtině kde domácí nasázeli hostům hned 3 fíky. Po trefách Brusáka a Losa, jenž si zkompletoval hattrick, svítilo na tabuli 6:2. Závěrečná čtvrtina nabídla vůbec nejvíc gólů za všech. Za hosty se trefil Holeš 6:3. Odpovědí mu na to byla umístěná střela k tyči od Kupce 7:3. Holeš ovšem dokázal prosadit ještě jednou 7:4. V těchto čtyřech zápasech záleží opravdu na každém gólu a Slavisté jich tedy chtěli vsítit co nejvíce, aby do Brna jeli s větším klidem. Další branky tedy přidali Lundák a Zikmund, jenž přeloboval vyplavaného brankáře 9:4. Poslední branka patřila hostům. Hráč s číslem 10 Račoch upravil výsledek na 9:5.
Chlapci z Edenu jedou do Brna 17.5 s náskokem 5 gólů. Bude jim to stačit?

 

6.4.2014

Muži porazili obhájce titulu. A to hned dvakrát!!

První dubnový víkend se v Podolí uskutečnilo poslední kolo základní části I.ligy mužů.
Slávisté nastoupili proti obhájci titulu z posledních let Strakonicím a čekal se tuhý boj, protože Červenobílí v minulém kole prohráli s Kometou Brno a tak ztratili možnost postoupit z druhého místa do play-off. Takže v tomto kole vlastně už o nic nešlo, ale rozhodně bylo důležité vyhrát z pohledu psychické síly mužstva. Chlapci nastoupili do prvního zápasu oslabení o některé hráče základní sestavy a do zápasu nastoupili pouze se dvěmi hráči na střídačce z nichž jeden byl brankář.
Hráči z Edenu se ale nenechali zastrašit a po první polovině zápasu vedli 7:4. Jenže časté nevyužité přesilové situace dovolili, že Strakonice dokázali stáhnout výsledek na 8:7. Poté dal ale ovšem gól Jirota a následně potom Zikmund a Slávisté mohli zápas dohrát v klidu a pohlídat si výsledek, který byl nakonec 11:8. První zápas tedy Červenobílí zvládli a čekal je poslední zápas základní části.

Sestava+branky: Blažek 1x, Jirota 1x, Lundák 1x, Los 2x, Šimek J. ''C'' 3x, Šimek O., Šustr, Vejmelka, Zikmund 3x

Po pár hodinovém odpočinku nastupovali kluci ke druhému zápasu už posíleni o dva zkušené hráče Brusáka a Kupce. Zápas se vyvíjel v podobném duchu, kdy Slávisti opět vedli o 2 góly. Tentokrát si ten náskok už nenechali vzít. Po krásné akci Lundáka a Lose vedli Červenobílí už o 3 góly a zápas dotáhli do vítězného konce v podobě 15:10 pro Slávii. Opět ale v tomto zápase bylo k vidění chyb. To by se ale mělo do začátku play-off změnit a pólisti hrající s hvězdou na čepičkách dokáží postoupit až do finále.

Sestava: Blažek, Brusák 1x, Kupec, Jirota, Lundák 6x, Los 3x, Šimek J. ''C'' 1x, Šimek O., Šustr, Vejmelka, Zikmund 4x

V semifinále se utkají s Kometou Brno s kterou v této sezóně sice 3x prohráli a vždy rozhodlo to, že Slávisté neproměnili své šance. Problém není ve vytvoření šancí, ale v jejich proměnění. Ovšem dokázali ukázat, že mají kvalitní mužstvo a pořád myslí na titul.
Přejeme tedy našemu ''A'' týmu hodně štěstí ve finálové části ligy a budeme rádi za Vaší podporu.

Semifinálové dvojce: SK Slavia Praha – Kometa Brno
TJ Slávia Hradec Králové – Fezko Strakonice
 

24.3.2014

Slávisté doma selhali!

Naši muži přivítali o víkendu k dalšímu kolu 1.ligy Kometu Brno. Kometa letos hraje velice dobře a dosahuje velmi dobrých výsledků a proto se dalo předpokládat, že to nebudou lehké zápasy. Do zápasu vstoupili naši chlapci lépe. Po dvou minutách dal první gól zápasu kapitán Jiří Šimek, když dokázal potrestat chybu hostujícího brankáře a na dvakrát zakončit. Kometa však našla odpověď o další dvě minuty později, když Honka uplaval svému obránci a pohotovou pistolkou zakončil pod ruce našeho golmana. S další brankou přispěchal hráč Brna Snášil - 1:2. Na tuto branku reagoval domácí Los 2:2. Brno však první čtvrtinu nakonec vyhrálo, když se z centru prosadil Holeš 2:3.
O přestávce bylo na sešívané lavičce rušno a začátek druhé čtvrtiny podle toho vypadal. Během dvou minut se dvakrát trefil Brenner. Kometa dokázala vyrovnat na 4:4. Lundák a Holeš potom posunuli výsledek na 5:5. Poslední slovo si ovšem nechali domácí pro sebe a během 30s se prosadil Los a Zikmund. Druhá čtvrtka skončila za stavu 7:5.
Třetí čtvrtina se nesla v duchu zmařených šancích a až ve 4. minutě se trefil za domácí opět Zikmund - 8:5. Kometa však sebrala všechnu sílu, zabrala a dvěma góly Holeše snížila na 8:7. Do konce třetí čtvrtiny dal gól za domácí Brusák a za hosty Drössler - 9:8.
V poslední čtvrtině padla jediná branka a o tu se postaral opět kapitán a opora hostů Holeš. 9:9
Následovaly tedy pokutové hody, kde jsem Kometu nakonec zdolali, neboť brankář Šustr chytil 2 z 5 střel. Za domácí 5-ky stříleli: Brusák, Blažek, Zikmund, Šimek, Los.

Do druhého zápasu nastoupili navíc oproti rannímu zápasu hráči Váňa a Podhrázským. Naopak chyběl Lundák, jenž si odpykával trest z ranního utkání.
Kometa chytla úvod utkání lépe a Holeš dvěma trefami do černého upravoval utkání na 0:2. Ze strany červenobílých korigoval utkání Zikmund 1:2. Do konce čtvrtky se trefil ještě za domáci Los a za hosty Honka 2:3.
Kometa vlítla i do druhé čtvrtiny s velikým nasazením a na 2:4 zvyšoval Račoch. V dramatické podívané pokračoval Radek Brusák, když dostal do plavání od Brennera, vystřelil z první a skoroval-3:4. Na vyrovnaný výsledek se poté měnilo skóre, když Boháč vypíchl míč soupeři a předložil míč Blažkovi, jenž si z centru bez problémů poradil 4:4.
O tom, že Kometa nepojede domů s práznou, rozhodla třetí čtvrtka. Za hosty se během první minuty trefil Holeš a Račoch 4:6. I přes snahu Radka Brusáka, který snižoval na 5:6, nastupovala Kometa do poslední části s dvougolovým náskokem 5:7.
Závěr utkání moc gólů nenabídl. Přesto naděje na úspěch svitly, když Váňa nekompromisní kovářkou střelou prostřelil cokoli, se ocitlo v cestě. Ovšem to byla poslední domácí trefa. Konečnou podobu výsledku pak dal hráč komety Honka 6:8.

Za 14 dní přivítají Slavisté doma obhájce titulu Strakonice. Je to poslední zápas základní části. O našem soupeři v Play Off se však rozhodlo jiz o tomto víkendu v Podolí - v jarní vyřazovací části narazíme právě na Kometu Brno.

10.3.2014

 Slavisté rozdrtili Olomouc a připisují si další výhry!

 
Červenobílí se v sobotu dvakrát utkali s UP Olomouc a oba zápasy se vyvíjely podobně. Trenér Musil zvolil následující setavu :Šustr- Boháč, Blažek, Šimek J. „C“, Vejmelka, Los, Lundák, Tichý, Brusák, Jedlička, Brenner, Zikmund, Šimek O.
Slávisté kontrolovali hru od prvních minut, kdy po 40 vteřinách hry začal pálit ostrými kapitán Jiří Šimek. Následovali ho Boháč, Brusák 2x a Jedlička. Do konce první čtvrtiny se trefil ještě Los a Lundák. Takže po 1.čtvrtině  slávia vedla 7:0.
Celý zápas se odehrával obdobně a konečný výsledek hovoří za vše 30:2
Góly: 6 x Lundák, 5-Šimek J. , 4 x Los, Brusák, Zikmund, 2 x  Blažek, Vejmelka, 1 x  Boháč, Jedlička, Brenner

Do druhého zápasu udělal trenér sešívaných dvě změny a Slávisté nastoupili v této sestavě:
Šimek O. – Boháč, Blažek, Šimek J. , Vejmelka, Los, Lundák, Váňa, Brusák, Jedlička, Brenner, Zikmund
I druhý zápas přinesl velký rozdíl ve výsledku 36:1 a potvrdil tragickou hru Olomouce v letošním roce. Takovéto zápasy by se v naší 1. lize snad ani hrát neměli.
Góly: 5 x Brenner, 4 x Šimek J., Los, Jedlička, Zikmund , 3 x  Blažek, Lundák, Brusák, 2 x Boháč, Vejmelka, Váňa

Další zápas nás čeká za 14 dní proti Kometě Brno v Podolí.

 

22.2.2014

Slavia přejela Hradec!

V sobotním utkání změřili naši hoši síly s Hradcem Králové. První utkání se hrálo od 9:30 a Slavisté do něj naskočili s cílem odčinit prohry z posledních kol. První chvíle zápasu patřily Jiřímu Šimkovi. Nejprve proměnil pokutový hod. Minutu na to pokutový hod zavinil a aby toho nebylo málo, tak následující minutu opět strhl utkání na naší stranu 2:1. Do konce první čtvrtiny dával gól ještě Ondřej Lundák a upravil tak výsledek na 3:1.

Druhá čtvrtina začala podobně jak ta první. Pokutový hod zavinil Hradecký hráč Hansl, a Matěj Los se také nemýlil. Další ránu soupeři udělil Martin Vejmelka který krásnou střelou do vinglu nedal brankáři sebemenší šanci. Na konci druhé čtvrtiny upravovali výsledek ještě Brenner a Los. V polovině utkání jsme vedli krásných 7:1.

Třetí čtvrtinu už Slavisté jen kontrolovali vývoj zápasu a v klidu navyšovali své vedení. Branku přidal Šimek, Lundák a Zikmund. Za Hradec dokázal odpovědět jen Vítek. Poslední čtvrtina se nesla ve znamení vyloučení - domácí si připsali 7 vyloučení a soupeř přesto nenašel moc děr ve skvěle hrající obraně a dokázal vsítit jen dvě branky. Slávisté byli ovšem při chuti a soupeři nasázeli ještě 5 branek. Zkompletovaný hattrick dodělal Zikmund a Lundák. Po gólu přidali i dva nejmladší členové kádru Brenner a Jirota. Výsledek tedy zní 15:4

Sestava Slavie: Šustr, Boháč, Blažek, Šimek J., Brenner, Los, Lundák, Jirota, Jedlička, Vejmelka, Zikmund a Šimek O.

Střelci: 3 goly – Šimek, Zikmund, Lundák

2 goly – Los, Brenner

1 gol – Vejmelka, Jirota

Druhý zápas se nesl v podobném duchu, Slavisté měli posilu v podobě Radka Brusáka , který měl ráno pracovní povinnosti. Slavisté vyhráli druhý zápas s výsledkem 20:4. Za zmínku stojí 4 góly benjamínka Jiroty. Další zápas nás čeká za 14 dní proti Olomouci.

 

Sponzoři

p10 logo           logo-pre-rgb           praha          Logo Drapa