2. SKP Kometa Brno 17 bodů
 3. AJ Fezko Strakonice „A“ 8 bodů
 4. KVP Přerov 3 body

19.11.2018 Druhý turnaj starších žáků v Brně

Prosinec nás přivítal sněhovou nadílkou, tedy ideální čas na 3. turnaj starších žáků ve Strakonicích. Naštěstí všichni rodiče dojeli v pořádku a na čas, takže chlapci mohli nastoupit k zápasu i s rychĺým rozcvičením.

V prvním zápase se utkali s pražským rivalem Steppem Praha. Po dravém průniku kapitána Vogeltanze jsme se proměněným pokutovým hodem dostali do vedení, což následně chycením pokutového hodu na naší bránu uchránil brankář Winternitz. Hra byla velice vyrovnaná a šance přibývaly na obou stranách. Góly ale, díky šikovným brankářům, tak rychle nepřibývaly. V půlce utkání jsme stále o gól vedli, ale do konce třetí čtvrtiny se skóre obrátilo. V poslední čtvrtině se chlapci semkli a mobilizovali veškeré zbývající síly a v této sezóně dosud neporaženého soupeře nakonec jeden gól přestříleli.

Stepp Praha x SK Slavia Praha 6:7

Po hodině odpočinku naši chlapci nastoupili proti Brnu. Zápas se pro nás vyvíjel i přes značný výdej energie v předchozím utkání velice dobře. O půlce jsme vedli 8:4. Jenže třetí čtvrtina nám utekla a tak se do poslední čtvrtiny nastupovalo za nerozhodného stavu 8:8. V dramatickém závěru utkání se dvě vteřiny před koncem povedlo Kaplinovi dorovnat gólový účet a tak se nám povedlo ubránit remízu.

SK Slavia Praha x Kometa Brno 10:10

S vyhlídkou šestihodinové pauzy tým i s rodiči vyrazil na oběd a cestu si krátil koulováním vseho živého i neživého. Dokonce se všichni stihli podívat na začátek průvodu děsivých Rakouských čertů, takzvaných Krampusů.

Než průvod skončil, tak už se naši borci byli nastoupení k poslednímu zápasu proti domácímu týmu dívek. Po minutě a půl se Slavia dostala do vedení a do konce čtvrtky už vedla 4:0. Hodně se střídalo a tak se skóre měnilo, ale výsledné skóre stále hovořilo ve prospěch pražské Slavie a celý tým se mohl spokojeně vydat na cestu zpět do Prahy.

AJ Fezko Strakonice "D" x SK Slavia Praha 9:10

Gratulujeme ke skvělému výkonu!

O víkendu naši starší žáci vyrazili do Brna na turnaj. I přes počáteční peripetie, protože vlaky nejely, se podařilo do Brna dojet včas díky vstřícným rodičům, kteří kluky dovezli auty. Velký dík paní Imramovské, Šubrtové a panu Rendlovi.
V prvním utkání na naše borce čekal domácí soupeř. Kvůli našemu nervóznímu začátku a několika hrubkám v rozehrávce byl v polovině zápasu stav stále nerozhodný. V další čtvrtině soupeř získal třígólový náskok, který v poslední čtvrtině ještě navýšil.
Kometa Brno x SK Slavia Praha 14:8

Druhý zápas byl proti pražskému Steppu a bohužel se pro naše hochy také nezačal vyvíjet moc dobře. Gól se nám podařilo vstřelit až na začátku druhé čtvrtiny, jenže soupeř byl trochu víc produktivní. Bohužel se nepodařilo zastavit nápor soupeře a konečné skóre vyznělo opět v neprospěch Slavie.
Stepp Praha x SK Slavia Praha 8:3

Po zápasech jsme se s chlapci ještě podívali na zápas I. ligy mužů a šli se ubytovat netradičně do tělocvičny.
Ráno nás čekal zápas s dívčím týmem ze Strakonic. Naštěstí to byl trochu lehčí zápas, takže si zahráli všichni z týmu a ráno se zlepšilo díky prvnímu vítězství na turnaji.
SK Slavia Praha - AJ Fezko Strakonice 8:4

V posledním zápase víkendu nás opět čekal soupeř z Brna, protože bylo potřeba dohrát neuskutečněný zápas z prvního kola. Soupeř hnaný početným domácím publikem opět držel krok a v polovině zápasu byl stav opět nerozhodný. O přestávce jakoby naše chlapce někdo polil živou vodou a třetí čtvrtinu jsme končili s náskokem pěti gólů. Bohužel jsme se nechali ukolébat příznivým výsledkem. Než jsme se v poslední čtvrtce vzpamatovali, přišli jsme o vyfaulovaného Koláře a soupeř se 2 minuty před koncem dotáhl na rozdíl jediného gólu. Za ty dvě minuty padly ještě čtyři góly. Naštěstí jen jedna do naší branky. Rychlým unikem na konci soupeřova útoku se blýskl Benklyan a dvěma přesnými střelami z dálky nás uklidnil Šubrt.
Kometa Brno x SK Slavia Praha 8:11

Po odehrání už se ale chlapci museli rychle pakovat, aby stihli vlak. Dokonce se i běhalo. Jako na potvoru zrovna náš vlak zpoždění neměl, ale nakonec do něj chlapci nastoupili.
Držíme palce do dalších turnajů a přejeme klidnější cestování.
ST zaci 11 2018

1.10.2018 První turnaj starších žáků

V sobotu se naši starší žáci zúčastnili v Podolí prvního turnaje v nové sezóně. Bohužel se k prvnímu zápasu nedostavil soupeř z Brna kvůli problémům na trati do Prahy. Takže jsme sice kontumačně vyhráli, ale uvidíme, jestli se tento zápas ještě nebude dohrávat na nějakém z následujících turnajů.
SK Slavia Praha x Kometa Brno 6:0 (Kont.)
Prvním soupeřem tedy byl holčičí tým ze Strakonic. Přes předzápasové rozpaky na ně kluci vlítli a během chvíle to bylo 3:0 pro Slavii. Pak tedy kluci trochu ubrali, ale i tak s přehledem udrželi třígólový náskok a zaslouženě vyhráli 6:2.
SK Slavia Praha x AJ Strakonice D 6:2 (3:1, 2:0, 0:1, 1:0
Poslední zápas sliboval veliké drama mezi pražskými týmy. Ochozy se naplnily a o atmosféru se výrazně postarali členové našeho mužského týmu. Začátek i přes spoustu nedotažených akci začal lépe pro Slavii. Brankář Winternitz zlikvidoval kromě mnoha střel i pokutový hod a naši šli brankou Vogeltanze do vedení. V druhé čtvrtině přidal druhou branku Benklyan, ale následně se provinil třetím faulem a tedy dohrál. Minutu před koncem čtvrtiny se povedlo kapitánovi Vogeltanzovi naše vedení ještě navýšit, ale pak už to šlo jen z kopce.
Do konce čtvrtiny jsme dostali první gól a v následující čtvrtině ještě další tři. Naděje svitla na začátku poslední čtvrtiny, kdy dohrál i jeden ze šikovnějších hráčů Steppu. Jenže opravdu jen svitla, protože po dalším skvělém vyplavání našeho brankáře následovalo nešťastné vrácení úderu a náš brankář se poroučel z vody. Posledních pět minut s Kaplinem v bráně už se našim chlapců nepovedlo přispět do výsledného skóre, ale soupeřovi se to podařilo třikrát.
Chlapci po skončení zápasu sotva vylézali z vody, protože v zápase opravdu nechali všechny síly. V tomto utkání nedohráli 4 hráči utkání, což samo o sobě vypovídá o celém duchu zápasu.
SK Slavia Praha x Stepp Praha 3:7 (0:1, 1:2, 0:3, 0:3)

S chlapci zkusíme zapracovat na rozhánění emocionálních bouří v průběhu zápasu a věřím, že to povede k úspěchu v nadcházejících turnajích.